Кінематографісти закликають Трампа підтримати податкові пільги в Голлівуді
Коаліція профспілок індустрії розваг, до якої приєдналася Асоціація кіноіндустрії, закликала президента США підтримати податкові пільги, через які американські кінематографісти знімають фільми за кордоном
Про це пише Variety.
Профспілки індустрії розваг спрямували до Дональда Трампа спільний лист, який також підписали двоє з трьох “спеціальних послів” президента США в галузі – Джон Войт та Сильвестр Сталлоне.
У листі вони подякували президенту “за підтримку, яку ви виявили нашій галузі”, та за те, що він звернув увагу на відтік виробництва за кордон. Йдеться про оголошення 100-відсоткового мита на всі фільми, вироблені за межами США. У такий спосіб Трамп сподівається повернути робочі місця у США.
У спільному листі профспілок саме 100-відсоткове мите не згадується, але зазначається, що субсидія на кінопродукцію — політично складне починання, яке, видається, ще не має двопартійної підтримки.
“Наразі понад 80 країн пропонують податкові пільги на виробництво, і в результаті численні фільми, які могли б бути зняті в Америці, натомість були зняті в інших місцях. Повернення більшої кількості виробництва до Сполучених Штатів вимагатиме національного підходу та широкомасштабних політичних рішень, включаючи ті, що ми пропонуємо нижче, а також довгострокові ініціативи, такі як запровадження федеральних податкових пільг на кіно та телебачення”, – зауважили в листі.
Автори звернення зосередили увагу на трьох відносно невеликих заходах і просять Трампа підтримати їх включення до пакета бюджетного узгодження, який зараз розглядається в конгресі. Ці заходи включають розширення розділу 181, який прискорює відрахування до $15 млн витрат на виробництво.
Профспілки хочуть подвоїти цю межу до $30 млн – або до $40 млн для виробництва в районах з низьким рівнем доходу.
У листі також просять підтримати ще одне відрахування, термін дії якого закінчився у 2017 році. На думку підписантів, це б сприяло значному економічному зростанню та зростанню зайнятості.
Також йдеться про дозвіл компаніям переносити свої чисті операційні збитки на період до п’яти років, таким чином використовуючи ці збитки для зниження податкових нарахувань за попередній рік. Це положення було включено до пакета допомоги у зв’язку з COVID, але його термін дії закінчився у 2022 році.
Лист підписали керівники Гільдії режисерів США, Гільдії сценаристів США, Міжнародного альянсу працівників театральної сцени, Teamsters, Гільдії продюсерів США, Producers United, Асоціації кіноіндустрії, Альянсу незалежного кіно та телебачення та FilmUSA.
- Президент США Дональд Трамп 5 травня доручив розпочати процес запровадження у країні 100-відсоткових мит на всі фільми, зняті за кордоном.
- Європейські кінематографісти вважають, що наміри Дональда Трампа знищать американський та світовий кінобізнес. Експерти наголошують, що фільми – це послуги, на які не можна запроваджувати мита. Консультант з питань глобальних медіа Ганс Фрайкін скептично ставиться до того, що додаткові витрати, які виникнуть у зв’язку з перенесенням усіх зйомок на внутрішні локації, суттєво збільшать кількість робочих місць у довгостроковій перспективі. Це лише змусить студії набагато більше використовувати ШІ.
- Після бурхливої реакції Трамп прокоментував свою заяву, наголосивши, що запитає голлівудські студії, чи вони задоволені його пропозицією.
- Американська акторка, лауреатка “Оскара” Вупі Голдберг відреагувала на план Дональда Трампа ввести 100-відсоткові мита на фільми, зняті за межами США, запропонувавши Трампу спершу знизити ціну на яйця.