Кінематографісти назвали мита Трампа на іноземні фільми в США божевільною загрозою

Європейські кінематографісти вважають, що наміри Дональда Трампа запровадити 100-відсоткові мита на фільми іноземного виробництва знищаться американський та світовий кінобізнес

Про це пише Variety та Deadline.

Європейська кіноіндустрія зустріла план президента США Дональда Трампа запровадити 100-відсоткові мита на фільми іноземного виробництва шоком та недовірою. За словами Трампа, виробництво американських фільмів за межами США виманює кінематографістів за кордон та приносить у країну пропаганду.

Наразі незрозуміло, як будуть запроваджені ці збори. Однак кінематографісти стурбовані, що такі нововведення знищать світовий кінобізнес, який залежить від низки міжнародних стимулів та іноземних локацій. Низькобюджетні незалежні фільми та студійні блокбастери знімають у Великій Британії, Франції, Німеччині та Угорщині. Навіть Мел Гібсон – один з трьох голлівудських спеціальних послів, призначених Трампом, зараз планує знімати продовження свого фільму “Страсті Христові” в Італії.

“У цьому немає сенсу. Це означає, що американський фільм зніматимуть у США. Але фільми про Гаррі Поттера, “Володар перснів”, “Список Шиндлера”, “Місія нездійсненна”, “Гладіатор”, “Авіатор” та багато інших – це американські фільми, які з очевидних причин знімалися за кордоном. Чи повинні ці фільми відтепер зніматися в США? Це абсурдна заява без сенсу, розуміння сторітелінгу чи творчих імпульсів”, – прокоментував британський продюсер, імʼя якого не називають.

Інший продюсер з Лондона зазначив, що це “знищить галузь”.

“Не можна просто зупинити виробництво. Коли це набуде чинності? А як щодо фільмів, які перебувають на стадії препродакшену, знімаються чи монтуються? Чи варто просто подвоїти їхню вартість? Нічого з цього не продумано. Тож я думаю, що спокійна відповідь така: подивімось, що це означає, подивімось, що там дрібним шрифтом”, – поділився він.

Після страйків Гільдій акторів та сценаристів США виробництво фільмів у країні скоротилося на 40%. Чимало команд переїхали до Великої Британії або інших європейських країн, які надають пакети фінансової підтримки.

Асоціація кіномистецтва вважає, що США потребують федерального стимулу для кіно, щоб повернути виробництво. Трамп “вирішив використовувати тарифи як батіг”.

Джерела повідомляють, що спеціальний посол президента США у Голлівуді Джон Войт та його менеджер Стівен Пол зустрічалися з різними гільдіями, сподіваючись отримати більше інформації про стан виробництва, щоб порадити президенту, як відродити зйомки у США.

“Технічно фільми – це послуги, на які не можна запроваджувати мита. Справа може опинитися в суді та тривати місяцями”, – заявила неназвана людина, яка керує одним з провідних фестивалів у Франції.

Інший французький продюсер наголосив, що продає послугу в США, а не товар, тому не розуміє, як це може оподатковуватися.

“Ми переконані, що особливо в культурній індустрії – а аудіовізуальний сектор є її авангардом – обмін між країнами має бути максимально взаємним і циркулярним”, – заявила генеральна директорка римської студії Cinecittà Мануела Каччамані.

Італійський продюсер Марко Валеріо Пуджіні додав, що треба “почекати й подивитися, яким буде наступний крок Трампа, це як у шахах”.

Консультант з питань глобальних медіа, що мешкає в Дубаї, Ганс Фрайкін скептично ставиться до того, що додаткові витрати, які виникнуть у зв’язку з перенесенням усіх зйомок на внутрішні локації, суттєво збільшать кількість робочих місць у довгостроковій перспективі.

“Зрештою, це просто змусить студії набагато більше використовувати штучний інтелект”, – вважає він.

  • Президент США Дональд Трамп 5 травня доручив розпочати процес запровадження у країні 100-відсоткових мит на всі фільми, зняті за кордоном
     

Джерело

Велика БританіяДональд ТрампСША