Журналіст Пітер Померанцев проаналізував, як Трамп планує завершити війну в Україні

Журналіст Пітер Померанцев проаналізував, як Трамп планує завершити війну в Україні 1

Журналіст The Guardian українського походження Пітер Померанцев проаналізував ймовірний вплив новообраного президента США Дональда Трампа на вирішення російсько-української війни, його політичну стратегію та взаємини з Європою і Великою Британією

Про це йдеться у його статті на The Guardian.

р порушив питання, наскільки серйозно слід сприймати заяви Трампа, зокрема обіцянку  “побудувати стіну” та завершити війну за один день.

“Трамп говорить про “мир через силу”, про “перемогу” і про те, що “Америка на першому місці”. Але чи означає “сила”, що Америка виступає в ролі доброзичливого захисника? Це може, наприклад, означати гарантування протиповітряної оборони для України, щоб ядерні об’єкти були в безпеці від випадкових російських бомб, таким чином зупинивши потенційну ядерну катастрофу від спустошення світу. Або ж “сила” полягає в тому, щоб змусити Україну відмовитися від свого суверенітету”, – зазначив журналіст.

Позиція Росії також незрозуміла. Хоча її економіка відчуває труднощі, Путін, за оцінками Померанцева, відчуває себе переможцем на полі бою і може розпочати переговори лише на початку 2025 року, продовжуючи військові дії. Його вимоги щодо України залишаються незмінними: демілітаризація та фактичний політичний контроль Кремля.

“Як Трамп буде вести ці переговори в стилі Путіна? Росія завжди вимагала демілітаризованої України під фактичним політичним контролем Кремля. В оточенні Трампа є люди, які можуть погодитися на це – особливо якщо Росія розірве свої військові відносини з Китаєм. Але чи відмовиться Путін від стратегічного партнерства з Сі заради нестабільної Америки. Навіть пожертвувати контактами з Тегераном може бути поганою угодою для Путіна. Однак він може побачити в Трампі та його оточенні версію своєї власної клептократії”, – пояснив автор статті.

Померанцев також підкреслив, що Україна може стати ключовою ланкою для зміцнення позицій США у світовій економіці та безпеці. Президент Зеленський пропонував Сполученим Штатам вигідну співпрацю, наголошуючи на значних запасах критично важливих мінералів, таких як титан.

“Але чи достатньо цього пряника, щоб надихнути Трампа?”, – поставив риторичне питання журналіст.

Доля України, як зазначає Джек Вотлінг із Королівського інституту об’єднаних збройних сил, залежить від її здатності бути добре озброєною.

“Хоча Трамп заявив, що посадить Росію і Україну за стіл переговорів, люди, з якими він насправді може почати серйозні переговори, – це європейці і Велика Британія. Саме ми можемо запропонувати щось цікаве. Торгові пільги для Америки. Більші витрати на НАТО. Більше тиску на Іран. “Миротворчі” чоботи на землі всередині України. Допомога в майбутніх економічних сутичках США з Китаєм”, – зауважив він.

На думку автора статті, якщо ЄС і Велика Британія використають 300 млрд доларів активів РФ, які Путін “вже давно списав”, вдасться залучити серйозне фінансування для майбутніх переговорів.

“Трампу не потрібно більше витрачати гроші на Україну – ми можемо купити зброю. Америка може навіть отримати прибуток, забезпечуючи мир в Європі. Трамп зможе показати, як він змусив європейців-паразитів розщедритися, довести, що його недоброзичливці помиляються, перезавантаживши найбільш традиційні американські альянси – і все це, ставлячи “Америку на перше місце””, – наголосив Померанцев.

Журналіст наголосив, американці, особливо республіканці, дедалі більше схиляються до ізоляціонізму, але визнають, що країна залежить від міжнародних ланцюгів постачання.

“Міжнародний порядок, заснований на правилах, не є поняттям, про яке ніхто ніколи не згадує – ні в буквальному, ні в буквальному розумінні. Вони знали, що Америка залежить від ланцюгів постачання всього – від продуктів харчування до автомобілів, оборони, технологій і медицини. Вони знають, що Америка не може виробляти все самостійно. Вони відчували, що зловмисні сили, такі як і Росія, ставлять Америку в залежність від них, контролюючи морські шляхи і технології. Вони відчули, що більше не контролюють ситуацію, що Китай і Росія можуть все більше диктувати їм свою волю”, – зазначив Померанцев.

Автор також порушив питання переосмислення міжнародних відносин у світі. Він запропонував створити надійні ланцюги постачання з центром в Україні, що могло б сприяти економічному розвитку і політичній стабільності.

“Чи можемо ми сформулювати план “дружніх берегів” – ланцюгів постачання, які мають найбільше значення як для американської, так і для нашої власної безпеки? Чи можемо ми поставити Україну в центр цього плану? Чи може це допомогти відродити проблемні частини наших економік? У цей момент, коли значення слів, з яких складаються міжнародні відносини, знаходиться під питанням, коли те, що мається на увазі під такими термінами, як “безпека”, “сила” або “альянси”, є плаваючим, у нас також є шанс переосмислити їх”, – підсумував він.

  • Президент України прокоментував заяви новообраного президента США Дональда Трампа та його команди про переговори між Україною і Росією, заявивши, що у слабкій позиції українській стороні нічого робити на цих перемовинах.

Джерело