Іпотека в Україні – Нацбанк оцінив результати банків

Іпотека в Україні - Нацбанк оцінив результати банків 1 Обсяги кредитування у вересні зросли до 1,6 млрд грн.

За підсумками вересня всі банки України видали 851 іпотечний кредит на загальну суму 1,6 млрд грн. Про це свідчать дані щомісячного опитування банків про іпотечне кредитування від Нацбанку.

Уточнюється, що із зазначеної загальної кількості кредитів 532 кредити на суму 1 млрд грн припали на первинний ринок нерухомості, зокрема 152 кредити на 276 млн грн – під заставу майнових прав на майбутнє житло. На вторинному ринку було надано 319 кредитів на 621 млн грн.

Середньозважена ефективна ставка за іпотекою становила 8,13% річних на первинному ринку і 9,37% на вторинному. Якість іпотечного портфеля залишається високою: частка непрацюючих кредитів не перевищує 12%.

Щодо регіонів, то найбільше таких кредитів було видано в таких регіонах:

  • Київська область – 303 договори на загальну суму 599 млн грн, що становить 37% від загального обсягу;
  • Київ – 155 договорів на 350 млн грн;
  • Львівська область – 46 договорів на 95 млн грн;
  • Івано-Франківська область – 53 договори на 90 млн грн;
  • Волинська область – 35 договорів на 61 млн грн.

У НБУ пояснили, що під час опитування відповіді надали 39 банків із часткою понад 95% загального валового іпотечного портфеля, з яких про видачу нових іпотечних кредитів поінформували 14 банків.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності