Індія запропонувала США взаємне скасування мит на сталь, автозапчастини та фармацевтичну продукцію в межах певного обсягу імпорту, аби просунути торговельні переговори
Про це повідомляє Bloomberg.
За словами джерел, товари, імпортовані у кількості понад встановлений поріг, обкладатимуться звичайними митами.
Цю пропозицію озвучили індійські торговельні представники під час візиту до Вашингтона наприкінці минулого місяця. Мета – прискорити процес укладення двосторонньої торговельної угоди, яку планується завершити вже восени цього року.
Обидві країни, як зазначають джерела, визначили пріоритетні сектори для швидкого досягнення домовленостей, особливо з огляду на 90-денну паузу у відповідь на тарифи, запроваджені раніше адміністрацією Дональда Трампа.
Своєю чергою, Вашингтон також звернувся до Індії з проханням вирішити її занепокоєння щодо так званих “необхідних сертифікатів відповідності” (Quality Control Orders – QCO). Американська сторона вважає їх нетарифним бар’єром для свого експорту, називаючи їх непрозорими та несправедливими.
На тлі спаду в економіці США Трамп припустив, що деякі торговельні угоди можуть бути укладені вже цього тижня, пропонуючи перспективу полегшення для торгових партнерів, які прагнуть уникнути підвищення імпортних мит США. Азійські економіки, включаючи Південну Корею, Японію та Індію, є одними з країн, які лідирують у перегонах за досягнення проміжних угод з його адміністрацією.
Індія висловила готовність переглянути існуючі QCO в окремих секторах, зокрема в галузі медичного обладнання та хімічної промисловості. Більше того, Делі запропонував укласти зі США угоду про взаємне визнання зі США, згідно з якою обидві країни визнають регуляторні стандарти і практики одна одної.
- 28 квітня американський міністр фінансів Скотт Бессент заявив, що Сполучені Штати Америки можуть підписати одну з перших торговельних угод з Індією.