У понеділок, 14 квітня, прем'єр-міністр Японії Шігеру Ішіба заявив, що Токіо не має наміру робити значні поступки чи поспішати з укладенням домовленостей під час майбутніх переговорів з адміністрацією президента США Дональда Трампа щодо тарифної політики
Про це пише Reuters.
Японія, давній союзник Сполучених Штатів, зіткнулася з 24% митом на свій експорт до США. Втім, як повідомляє агенція, ці тарифи, як і більшість “взаємних” мит, ініційованих адміністрацією Трампа, наразі призупинені на 90 днів.
Однак універсальна ставка у 10% залишається чинною, як і 25% мито на імпорт автомобілів – особливо болісне для Японії, оскільки США є її головним експортним ринком, а частка автомобільної продукції в японському експорті до Америки становить близько 28%.
У четвер, 17 квітня, у Вашингтоні розпочнуться торгівельні перемовини між США та Японією. Очікується, що вони охоплюватимуть питання митних зборів, нетарифних бар’єрів і валютної політики.
“Я не вважаю за потрібне йти на значні поступки тільки заради швидкого завершення переговорів”, – заявив у парламенті Ішіба.
Водночас він зазначив, що введення дзеркальних мит на американські товари Японія не розглядає.
Ішіба також наголосив, що у діалозі з США необхідно розуміти не лише логічні аргументи Трампа, але й емоційні чинники, що впливають на його підходи.
На тлі обговорення, голова Банку Японії Кадзуо Уеда застеріг, що американська тарифна політика може створити тиск на світову та японську економіку через різноманітні канали впливу.
- Дональд Трамп 2 квітня оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США.
- Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав країни, проти яких запровадили мита, не вживати негайних заходів у відповідь: він вважає, що це спричинить ескалацію.