Ядерна аварія в Україні може статися через російські удари

Ядерна аварія в Україні може статися через російські удари 1

Атаки на енергосистему України можуть створити ризик ядерної аварії через збій у подачі електроенергії з атомних станцій. Це може статися внаслідок удару по електропідстанціях.

Гроссі прибув до Києва та оглянув розподільчу підстанцію, щоб оцінити наслідки, надати підтримку та допомогти запобігти цьому ризику.

“Я перебуваю на Київській електропідстанції – важливій частині енергосистеми України, необхідній для ядерної безпеки. Ядерна аварія може виникнути внаслідок прямого потрапляння в станцію, а також через перебої в подачі електроенергії”, – написав він.

Я на електричній підстанції “Київська” – важливій частині енергосистеми України, необхідній для ядерної безпеки. Ядерна аварія може бути наслідком не тільки прямої атаки на станцію, а й перебоїв у подачі електроенергії. @IAEAorg тут, щоб оцінити вплив, підтримати та допомогти запобігти цьому ризику. pic.twitter.com/Kd29wKVNhn

– Рафаель Маріано Гроссі (@rafaelmgrossi) 4 лютого 2025 року

Гроссі опублікував фотографії, на яких він відвідує підстанцію разом із міністром енергетики Германом Галущенком, і йому показують те, що, вочевидь, є засобами захисту від російських ударів.

Протягом трирічного вторгнення Москва регулярно піддавала бомбардуванням енергетичну інфраструктуру України, включно з підстанціями, хоча й уникала прямих ударів по українських атомних станціях.

Минулого тижня МАГАТЕ повідомило, що Гроссі відвідає Київ для проведення зустрічей на високому рівні з метою забезпечення ядерної безпеки у війні, яку розпочала в лютому 2022 року.

У вересні Україна і МАГАТЕ домовилися, що експерти агентства, крім моніторингу атомних електростанцій, стежитимуть за ситуацією на ключових українських підстанціях.

Більше половини в Україні електроенергії виробляють три атомні електростанції. Російські ракетні та дронові атаки на підстанції загрожують стабільній роботі станцій

Київська підстанція дає змогу перекидати надлишкові потужності із заходу України в центральні регіони завдяки лінії електропередачі Рівне-Київ, протяжність якої становить сотні кілометрів, допомагаючи забезпечувати електропостачання Києва та прилеглого регіону.

“Дедалі тендітніша мережа являє собою зростаючий ризик для всіх АЕС”, – заявив Гроссі у своєму пості в X, маючи на увазі атомні електростанції.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності