Йде робота над збільшенням потужностей вітрової генерації.
Мюнхенська безпекова конференція, що відбулася на минулих вихідних, була однією з найбільш значущих за останні десятиліття. Для європейського енергетичного сектору вона також мала важливі наслідки, заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.
«Під час розмов з колегами з індустрії та політиками я відчув чітке усвідомлення викликів і рішучість посилювати енергетичну безпеку. Європа розуміє нагальність ситуації — і діє», — сказав Тімченко.
Як розповів очільник ДТЕК, компанія разом з міжнародними партнерами працює над посиленням стійкості енергосистеми. Зокрема, йде робота над збільшенням потужностей вітрової генерації у співпраці з Vestas. Також зараз розвивається проєкт масштабних систем зберігання енергії разом з американською-німецькою компанією Fluence.
Крім того, щоб допомогти Європі відмовитися від російського газу, ДТЕК імпортує зріджений природний газ (LNG) із США.
За словами гендиректора ДТЕК, енергетичні лідери, з якими він зустрічався в Мюнхені, “поділяють дух самостійності та рішучих дій”.
«Ми співпрацюємо з ними та американськими партнерами, щоб посилити спільну енергетичну безпеку. Це проєкт, який визначає цілу епоху, і я запрошую всю галузь долучитися до нього», — наголосив Тімченко.
Нагадаємо, на початку року ДТЕК Ріната Ахметова обрав Fluence для реалізації проєкту сучасних систем зберігання енергії в Україні потужністю 200 МВт. Інвестиційна вартість такого проєкту складе €140 млн