Інвестиційний банкір Сергій Фурса розповів про скандал з інсайдерською інформацією, пов’язаною з призупиненням мит Трампа та можливим збагаченням наближених до нього осіб
Про це він розповів у проєкті “Світ і ми” з Євгеном Магдою.
“Про що говориться? Тому що дуже багато людей в Україні, на жаль, не розуміють і думають, що там Маск якось щось робив і так далі. У середу, коли ринки вже четвертий чи п’ятий день поспіль падали, і Трамп був переконаний, що мита будуть триматися, до нього прийшов Скотт Бессент (міністр фінансів США, – ред.) і показав, що відбувається на ринку американського боргу, і це виглядало дуже-дуже загрозливо. І в цей момент, судячи з усього, Трамп таки прийняв рішення про відкат мит, принаймні для більшості країн світу, окрім Китаю. І між тим, як він прийняв це рішення, і як воно було оголошено, сталися, підозрюють, певні покупки на фондовому ринку, купляли опціони (фінансові контракти, які дають право, але не зобов’язання, купити або продати базовий актив, – ред.), не акції, а опціони, тому що там ви можете заробити набагато більше. В 100 разів, умовно, може в 1000 разів, не важливо”, – розповів він.
Інвестиційний банкір зауважив, що наразі це є предметом розмов, і має бути предметом розслідувань. Необхідно з’ясувати, що сталося в тому проміжку часу, як вийшов Бессент, і Трамп оголосив рішення щодо призупинення мит.
“Чи є підозра на ринках, що хтось із близьких Трампа, з родичів Трампа дізнався цю інформацію, пішов і заробив шалені гроші? – Підозра така є. Чи можна зараз провести належне розслідування? – Є сумніви, тому що Трамп підточив більшість інституцій, в тому числі і вдарив по СЕК – це комісія, яка працює на ринку цінних паперів. І тому зараз є величезні сумніви, чи можна там провести якесь притомне розслідування. Проте, теоретично, якщо ситуація в економіці буде погіршуватися, і у республіканців буде розуміння, що якщо не прибрати Трампа, то довіра не відновиться, теоретично цей скандал з інсайдерською інформацією, потенційний, може стати предметом чи приводом відсторонення Трампа від влади, якщо інших варіантів не буде”, – вважає Сергій Фурса.
- 2 квітня оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США.
- Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав країни, проти яких запровадили мита, не вживати негайних заходів у відповідь: він вважає, що це спричинить ескалацію.
- 12 квітня Трамп заявив, що може запропонувати деякі винятки зі свого 10-відсоткового тарифу для низки торговельних партнерів.