Фінмоніторинг в банках – за якими індикаторами шукатимуть підозрілі операції

Фінмоніторинг в банках - за якими індикаторами шукатимуть підозрілі операції 1 Раніше в банках не ділилися з бізнесом, як шукають порушення. 

Меморандум найбільших банків України «Про забезпечення прозорості функціонування ринку банківських платіжних послуг», який підписали: Ощадбанк, ОТП Банк, ПриватБанк, Правекс Банк, ПУМБ, Райффайзен Банк, Універсал Банк та Таскомбанк, містить індикатори, на які звертатимуть увагу фінустанови під час мониторингу. Про це свідчить текст Меморандуму, який є в розпорядженні ZN.UA.

До речі, бізнес постійно цікавиться у банків, за якими критеріями оцінюють фінансові операції банки в процесі моніторингу. Однак частіше за все ці питання залишаються без відповіді. В банках зазначають, що це їх таємниця, при цьому у кожного банку власні індикатори. 

В Меморандумі вказані індикатори, на які звертатимуть увагу банки. Хоча ці індикатори не виключають, що в кожному банку залишаться ще й власні. Однак, в Меморандумі передбачені індикатори:

  •  спостерігається різке збільшення операцій за рахунком ФОП від різних контрагентів (ФО, ФОП);
  • залишок за рахунком ФОП – “0” станом на початок та на кінець дня;
  • спостерігається нетипове збільшення кількості вхідних операцій на поточний рахунок ФОП від фізичних осіб у день у два рази і більше, що не відповідає особливостям ведення бізнесу;
  • спостерігається дроблення переказів, у тому числі круглими сумами від або на одного контрагента впродовж місяця (якщо інше не передбачено бізнес-моделлю бізнесу),

Вірогідно, в наступному році прибутковість банків значно впаде. Адже гривневі депозити через високу інфляцію в Україні стали непривабливими, гроші при такому способі зберігання обезцінюються.   

Джерело