Федорів: президент ігнорує петицію на захист лісів і узбереж

Ірина Федорів, голова ГІ "Голка", зазначила, що можливою причиною ігнорування петиції щодо легалізації дерибану лісів та узбереж є домовленість влади та бізнесу

Про це вона розповіла в етері Еспресо.

“Слід зазначити, що петиції, які вимагали ветувати той чи інший закон, почали набирати понад  25 тис. голосів після повномасштабного вторгнення. Тобто це така цифрова демократія, інструмент, який дав можливість людям об’єднатися. Після 24.02.2022 року ми зафіксували 7 петицій, які набрали понад 25 тис. голосів, і побачили, що є петиції, коли президент може відповідати, а є ті, які ігнорує. Остання петиція, що має необхідну кількість голосів, з вимогою вето щодо легалізації дерибану лісів та узбереж, то її президент проігнорував, не відповів, а закон підписав. Це погана історія, що на петицію не зважили, тому що ми маємо показати Заходу, що в нас є інструменти цифрової демократії у той час, особливо, коли Трамп говорить про вибори в Україні. Адже не може президент ігнорувати петицію, яка так стрімко набрала 25 тис. голосів”, – підкреслила Ірина Федорів.

За її словами, є положення, коли петиція набирає необхідних 25 тис. голосів, то президент має на неї відреагувати. Адже ігнорувати такі петиції репутаційно погано на міжнародному рівні.

Також читайте: Чи підтримає Зеленський легалізацію дерибан лісів та узбереж часів Януковича?

“В Офісі президента прекрасно розуміють, коли ми просимо ветувати той чи інший законопроєкт, наскільки складно це зробити, адже Конституція надає тільки 15 календарних днів, щоб передати президенту петицію на вето. Але ми зібрали 25 тис. голосів під цю петицію, щоб ветувати закон щодо обнулення претензій про дерибан лісів та узбереж. Можливо, ігнорування цієї петиції – домовляння влади та бізнесу, бо – якщо на цю петицію не зважають, а беруть до уваги пости у соцмережах бізнесменів, то однозначно, що є гра з бізнесом. Питання – ціна домовленостей”, – зауважила голова ГІ “Голка”.

 

Джерело

Володимир ЗеленськийДональд Трамп