Енергогенерація України – чим біоенергетика краща за грандіозні ядерні реактори

Енергогенерація України - чим біоенергетика краща за грандіозні ядерні реактори 1 Біоенергетикою Україна може забезпечити собі до 30% енергетичних потреб.

Ідея використати прибуток НАЕК «Енергоатому» для побудови нових атомних блоків (які по факту не є новими) вже зазнала чимало критики, перш за все, через схильність компанії до корупційних схем. Тому, вірогідно, плани НАЕК не будуть реалізовані. У таких умовах варто переглянути можливості України у біоенергетиці. Про це пише Лана Зеркаль, надзвичайний і Повноважний Посол, Член координаційної ради UAFP, у статті «Як відновлювати енергетику так, щоб не виживати, а розвиватися». 

“Це якщо будівництво реакторів розпочнеться в принципі, адже через постійні корупційні скандали шанси компанії залучити необхідні для цього мільярди доларів наближаються до нуля — такою є оцінка Financial Times. При цьому передбачається, що перші кілька років «Енергоатом» заливатиме гроші в бетон — проста та відпрацьована корупційна схема”, – зазначає авторка.

За оцінками дослідницького центру TNO (як і за оцінками багатьох інших європейських звітів), потенціал України у біоенергетиці перевищує потенціал будь-якої іншої країни ЄС, а самою тільки біоенергетикою ми можемо забезпечити до 30% власних енергетичних потреб.

Для цього необхідно будувати не грандіозні ядерні реактори, а маленькі станції когенерації на біомасі та біогазові установки, які можуть швидко масштабуватися та інтегруватися у локальні системи. І це тільки одна із доступних технологій децентралізованої генерації.

З іншими матеріалами авторки можна ознайомитися за посиланням.  

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності