Економічна і політична ситуація в США погіршується, – Безсмертний

Певні структури та особи ведуть Дональда Трампа до катастрофи — як його особистої політичної, так і катастрофи для США. На це звернули увагу і в Європі

Про це розповів дипломат, Надзвичайний і Повноважний посол України в Республіці Білорусь (2010-2011) Роман Безсмертний в етері Еспресо.

“Акція проголошення нових мит, названа “Днем звільнення” для Сполучених Штатів Америки, показала, наскільки безглуздими можуть бути дії навіть голови держави, яка є основою світової демократії та порядку”, – зазначив він.

Реакція на це була не лише політичною, а й економічною. Фондові ринки чітко продемонстрували, що такі кроки можуть мати дуже негативні наслідки. Багато фахівців прогнозують рецесію як наслідок. За словами Безсмертного, йдеться про серйозне падіння економічної та бізнесової активності, кризи інвестицій, масове безробіття. 

“Мало того, Дональд Трамп і його оточення, представляючи ці рішення, використовували неправдиві дані. Наприклад, високі мита були одним із чинників Великої депресії, але Трамп стверджував, що вони могли б її запобігти. А ряд подібних висновків, які Трамп озвучував у саду Білого дому під час презентації “звільнення”, показують, що аналітичні дані, які йому подаються, часто викривлені, фальсифіковані, можуть становити величезну небезпеку”, – додав він.

Останні дії Трампа викликали критику через відсутність координації з міжнародними партнерами, зауважив дипломат.

“Координація є ключовою темою, яка лежить в основі дій Дональда Трампа. Їх можна назвати набагато грубіше, як це зробили фахівці з Німеччини, Великої Британії та Франції. Видання The Economist навіть назвало це “енциклопедією дурості. Усе це почалося давно, але квінтесенцією стало те, що останніми місяцями США провели військову операцію проти єменських хуситів. Вона повторила події січня 2023 року, але без залучення Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії та системи НАТО.

Це призвело до того, що очікуваний результат не був досягнутий, що яскраво демонструє, наскільки важливою є координація дій між країнами. І варто уточнити, що за цими атаками стежив і сам Дональд Трамп. Він мав зрозуміти, що результат, на жаль, не відповідає очікуванням”, – зазначив він.

Протести, які відбулися у вихідні в Сполучених Штатах під гаслом “Антитрампівський день”, показали, що американське суспільство довго терпіти таку поведінку президента не буде. 

“Я не очікував, як і більшість фахівців, що мітинги будуть настільки масовими. Однією з вимог протестувальників став початок процедури імпічменту, яку підтримав один із конгресменів-демократів, а згодом до нього приєдналася ціла група людей. Отже, політична та економічна ситуація у Сполучених Штатах Америки погіршується, а Дональд Трамп у цей час грає в гольф, демонструючи, що нічого не відбувається”, резюмував дипломат.

Мита США проти всіх країн

Дональд Трамп 2 квітня оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США: тарифи набудуть чинності 9 квітня.

Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав країни, проти яких запровадили мита, не вживати негайних заходів у відповідь: він вважає, що це спричинить ескалацію. 

Згодом президент США оголосив надзвичайний стан, щоб “підвищити конкурентоспроможність, захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку”.

Після введення мит Трамп також пообіцяв, що США будуть сильнішими.

Однак за добу після того, як Трамп запровадив нові мита, статки 500 найбагатших людей світу сумарно зменшились на 208 мільярдів доларів.

Згодом британська компанія Jaguar Land Rover заявила про призупинення постачання своїх автомобілів до Сполучених Штатів на місяць унаслідок введення президентом Дональдом Трампом 25% мита. Аналогічне рішення ухвалили в Audi.

Водночас 7 квітня Трамп оголосив, що в разі, якщо Китай не скасує свої тарифи у розмірі 34% до 8 квітня, США введуть нові, ще більші мита на китайські товари.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС запропонував США нульові тарифи на промислову продукцію після запровадження Дональдом Трампом мит.

Джерело

Автомобільний ринокБілорусьВелика БританіяДональд ТрампКитайНАТОСША