Друг Путіна захопив найбільше родовище рідкоземельних металів

“Роснефть” придбала Томтор, найбільше на території Росії родовище рідкоземельних металів. Нафтову компанію очолює Ігор Сєчин, близький до Володимира Путіна бізнесмен.

Томтор розташований на півночі сибірського регіону Якутія. Він є ключовим проектом у планах Росії щодо збільшення виробництва металів, які використовуються у військовій промисловості, а також у виробництві мобільних телефонів і електромобілів, щоб знизити залежність від імпорту з Китаю.

У листопаді Путін звинуватив оператора Томтора в затягуванні розробки родовища, запропонувавши йому або залучити інвестиції, або звернутися по допомогу до третіх осіб, зокрема до держави.

До війни проти України Росія планувала інвестувати 1,5 млрд доларів у рідкоземельні мінерали, прагнучи до 2030 року стати найбільшим виробником після Китаю.

Інші країни, включно зі США, також намагаються обмежити свою залежність від Китаю, який контролює 95% світового виробництва і поставок рідкоземельних металів.

Запаси на території Росії

За даними Геологічної служби США, Росія посідає п’яте місце у світі за запасами рідкоземельних металів після Китаю, Бразилії, Індії та Австралії.

USGS оцінює запаси Росії в 3,8 млн тонн. Країна прагне увійти до п’ятірки найбільших виробників рідкісноземельних металів із часткою світового ринку до 12% до 2030 року, згідно зі стратегією розвитку сектора.

Бізнесмен Олександр Несіс, колишній акціонер компанії “Поліметалл”, великого виробника золота і срібла, раніше володів 75% акцій компанії ThreeArc Mining, оператора проєкту, через свою групу компаній IST.

Після зміни власника у зв’язку з початком проти України і подальшими західними санкціями щодо російського бізнесу оператор проєкту опинився під контролем колишнього менеджера IST Владислава Ресіна, перш ніж його придбала “Роснефть”.

Рідкоземельні метали

Угода між Україною і США спочатку планувалася для видобутку рідкоземельних металів. Однак у підписаному варіанті йдеться про всі природні ресурси України, включно з нафтою і газом.

Як заявили в компанії Lynas, найбільшому у світі виробнику рідкісноземельних металів за межами Китаю, в Австралії є рідкісноземельні елементи, необхідні Заходу, і навички для їх економічного виробництва. Використовувати наявні ресурси набагато простіше, ніж розробляти нові в інших країнах.

Джерело

КитайРосіяСША