Доходи бюджету у квітні 2025 – звідки кошти та на які пролеми слід звернути увагу

Доходи бюджету у квітні 2025 - звідки кошти та на які пролеми слід звернути увагу 1 Допомога ЄС і забезпечили стабільність.

За попередніми оцінками Міністерства фінансів, у квітні 2025 року доходи державного бюджету склали 336 млрд грн, що менше порівняно з березнем (389 млрд грн). Водночас у річному вимірі відбулося суттєве зростання – на 65%. Такий результат пояснюється переказом значного прибутку Національного банку та надходженням міжнародних грантів, що поповнили загальний фонд бюджету. Про це повідомляє Віктор Конєв у матеріалі « на паузі — мінімальне зростання при скороченні зовнішньої допомоги».

Основна частина доходів, а саме 275 млрд грн, надійшла до загального фонду державного бюджету (у березні — 321 млрд грн). Спеціальний фонд, який здебільшого наповнюється за рахунок військової допомоги, також отримав суттєві надходження.

Після завершення аудиту фінансових показників за минулий рік Нацбанк переказав державі 84,2 млрд грн зі свого прибутку. З цієї суми 63,9 млрд грн були передані саме у квітні, решта — у травні.

Міжнародна допомога також суттєво вплинула на фінансову ситуацію: у квітні до бюджету було зараховано еквівалент 69,2 млрд грн грантових коштів. Серед донорів – Європейський Союз, який виділив 400 млн євро в межах ініціативи Ukraine Facility, та .

Що стосується запозичень, то обсяг розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у квітні склав 53,8 млрд грн, що більше, ніж у березні (46,6 млрд грн). При цьому 15% від загальної суми припали на валютні облігації. Проте, за перші чотири місяці року надходження від продажу ОВДП залишаються нижчими за витрати на обслуговування та погашення держборгу.

Поточна фінансова ситуація, на думку експертів, вимагає термінового реагування уряду. Потрібно розробити конкретні кроки для розширення джерел фінансування, підтримки ключових секторів економіки та вирішення проблеми дефіциту робочої сили. Вікно можливостей для ухвалення системних рішень стрімко звужується, і зволікання може мати серйозні наслідки.

Як повідомлялося, нещодавно Федерація роботодавців України разом із Державною службою зайнятості та Helvetas Ukraine презентували наймасштабніший аналіз ринку праці, який дав змогу побачити глибину проблеми, яку часто замовчують. Докладніше про результати дослідження читайте у статті Олени Колеснікової “Ринок праці-2025: Чому бізнес не може знайти працівників, а безробітні – роботу”

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності