Доходи, отриманий за кордоном, за незначним виключенням, підлягає оподаткуванню в Україні. Про це нагадали податківці Полтавської області, пише видання “Судово-юридична газета”.
Зазначається, що такий дохід оподатковується за ставками:
- 18 % – податок на доходи фізичних осіб (ПДФО);
- 1,5 % – військовий збір (але тільки для доходів, отриманих до 1 січня 2025 року).
Якщо дохід був отриманий в іноземній валюті, то сума перераховуються в гривню за офіційним курсом НБУ на день нарахування доходу.
Подвійне оподаткування
Якщо податки вже були сплачені за кордоном, то в Україні повторно не потрібно сплачувати податок на доходи. Але це за умови, якщо у країни, де отримано дохід, є з Україною угоду про уникнення подвійного оподаткування.
У такому разі потрібно:
- Отримати довідку з податкової іноземної країни про сплачені податки.
- Легалізувати її у тій країні, в якій були сплачені податки (наприклад, через консульство або органи, до повноважень яких належить легалізація таких документів).
Важливий нюанс – зараховується сума сплаченого податку за межами України у сумі, що не перевищує суму податку, яку потрібно було б сплатити в Україні. Так, якщо громадянин України сплатив за кордоном 80 тис. грн, а в Україні підлягає сплаті 100 тис. грн податку, то потрібно буде доплатити тільки різницю – 20 тис.
Якщо документів про сплату податків немає
У такому разі потрібно подати заяву до української податкової за місцем реєстрації та перенести термін подачі декларації до 31 грудня.
Благодійна допомога
Податківці зазначили, що не потрібно подавати декларацію та платити податки, якщо було отримано грошову чи гуманітарну допомогу від іноземних урядів або благодійних фондів.
Однак потрібно подавати декларацію, якщо громадянин мав інші доходи (наприклад, зарплату або прибуток від фрілансу), навіть якщо отримували благодійну допомогу.
Як подати декларацію
У випадку, якщо громадянин перебуває за кордоном, то декларацію можна подати:
- поштою – надсилайте документи з описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до кінцевого терміну подання.
- електронною поштою – через систему електронного документообігу України.