До кінця травня ситуація з тарифами у світі стабілізується, – експерт Бондаренко

Керівний партнер Бюро інвестиційних програм, співзасновник Інституту Державної Ефективності Олександр Бондаренко переконаний, що до кінця травня США укладуть ряд угод з іншими країнами про зниження тарифів і умови торгівлі

Таку думку він висловив в етері Еспресо.

“Зараз ми всі спостерігаємо за тим, як Трамп виконує на практиці всі головні постулати своєї книги “Мистецтво укладати угоди”. Єдина проблема в цьому, що це зачіпає всі економіки світу. В першу чергу – Китай, який має другу за потужністю економіку світу”, – пояснив Бондаренко.

За словами експерта, зараз триває боротьба за американського споживача, який є найбільшим у світі. І ця боротьба точно не сподобається самим американцям, оскільки, ціни на продукцію будуть зростати.

“Зараз триває тактика підвищення ставок. Одні вводять тарифи, інші у відповідь збільшують і навпаки. Звичайно це не може тривати місяцями. Оскільки, мита більше ніж 100% це вже барʼєр для експорту китайської продукції в США. Американці таким чином намагаються зʼясувати хто є головним споживачем у світі. Звичайно ж це США. Китай дуже мало імпортує продукцію. Фактично триває боротьба за американського споживача і сам громадяни США не будуть щасливі від цього. Оскільки ціни на продукцію будуть зростати. Тому, я гадаю, що ця ситуація вийде на фінішну пряму десь до кінця травня. Ми побачимо низку угод й домовленостей США з іншими країнами зі зниженням тарифів”, – додав він.

Мита США

2 квітня Трамп оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на всі товари, які імпортуються до США. Тарифи набудуть чинності 9 квітня.

Китай заявив, що починаючи з 10 квітня запровадить додаткові мита у розмірі 34% на всі американські товари. Дональд Трамп відреагував на таке рішення, заявивши, що Пекін “зіграв неправильно”.

Згодом Трамп оголосив, що у разі, якщо Китай не скасує свої тарифи у розмірі 34% до 8 квітня, США введуть нові, ще більші, мита на китайські товари. Натомість у Китаї назвали це “типовим кроком економічного залякування”.

8 квітня США запровадили тарифи в розмірі 104% проти Китаю.

Наступного дня Пекін ввів мита проти США в розмірі 84%. 

Згодом Пекін також закликав своїх туристів оцінити ризики поїздок до США на тлі “погіршення китайсько-американських економічних та торгових відносин”.

Водночас президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС запропонував США нульові тарифи на промислову продукцію.

Натомість Трамп заявив, що Євросоюз задля отримання відстрочки від запроваджених ним тарифів повинен закупити американську електроенергію на суму $350 млрд.

9 квітня ЄС схвалив тарифи на американські товари вартістю приблизно €21 млрд у відповідь на мита США.

Того ж дня Трамп заявив, що Вашингтон підвищує мита на китайські тарифи до 125%, а також оголосив про 90-денну паузу зі зниженими взаємними митами. У Єврокомісії погодилися зупинити контрзаходи.

Джерело

Дональд ТрампКитайСША