Для України можливе оголошення дефолту поки що нічим не загрожує, – Кушнірук
Борис Кушнірук, голова експертної ради Українського аналітичного центру, економіст, зазначив, що через війну ні українські компанії, ні уряд України не можуть вийти на зовнішні рикни запозичення
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
“Дефолт – це оголошення себе неплатоспроможним. Це не передбачає, що боржник кудись зникає, а оголошується процедура реструктуризації його боргів, щоб він мав можливість поступово, частково зі списанням чи з розстрочкою, але міг погасити борги. Для України поки що дефолт нічим не загрожує, тому що дефолт, як правило, є неприємним для країн, які потім не можуть якийсь час вийти на ринок запозичень. Якщо ми говоримо про ситуацію з Україною, то враховуючи війну, то ані уряд, ані компанії вийти на зовнішні рикни запозичення все одно не можуть. Таким чином чи буде оголошений дефолт, чи не буде – нічого не станеться”, – прокоментував економіст.
За його словами, на резерви НБУ цей дефолт не поширюється, кошти у Нацбанку ніхто забрати не зможе.
“Отже, безперечно, не добре, що ми не можемо знайти порозуміння, але з іншого боку у нас є вагомі аргументи – половина нашого бюджету складає зовнішня допомога або запозичення, ми повністю залежимо від зовнішньої допомоги й розраховуватися з приватними компаніями – щонайменше, трохи дивно. Тому безперечно в України є аргументи, щоб цей борг був розстрочений і відстрочений, щоб його можна було погашати лише після того, як завершаться бойові дії: коли ситуація стане зрозумілою, в якій мірі ми спроможні будемо обслуговувати всі ті борги, які у нас зараз є”, – зауважив Борис Кушнірук.
- 24 квітня Україна повідомила, що не вдалося досягти угоди з власниками її ВВП-варрантів на суму $2,6 млрд. Це ставить під загрозу плани реструктуризації боргу до терміну виплат у травні. Міністерство фінансів України повідомило, що вивчає всі можливі варіанти і планує продовжити переговори після безрезультатних початкових зустрічей з інвесторами у Вашингтоні на цьому тижні.