Директор “Укрнафти” отримує 2,25 млн гривень зарплати при провалі ключових показників

Директор ПАТ “Укрнафта” Сергій Корецький отримує 2,25 млн гривень заробітної плати щомісяця.

Усього за 2024 рік директор “Укрнафти” отримав 27 млн гривень зарплати, обзавівся будинком, купив новий Range Rover і Mercedes-Benz.

“Це не управління – це відкрита корупційна схема. Поки країна воює за кожну гривню, окремі керівники збагачуються на мільйони”, – пише Гончаренко у Facebook.

Він наголошує, що крім Корецького великі зарплати задекларували й інші посадовці Укрнафти, контрольний пакет акцій якої належить державі: 25,7 млн грн – заступник директора з фінансів Юрій Ткачук; 18 млн грн – комерційний директор Сергій Федоренко; 25 млн грн – виконавчий віцепрезидент з корпоративної стратегії “Укрнафта” Деніс Кудін.

Також нардеп підкреслює, що топ-менеджмент компанії не виконує ключових показників щодо розробки нових свердловин, і при тому продовжує отримувати високі зарплати.

“Поки менеджмент отримує величезні зарплати, тим часом Укрнафта завалює ключові показники – замість 30 свердловин, запланованих на 2024 рік, компанія спромоглася ввести в експлуатацію лише 9. Також суттєво відставали фактичні показники видобутку вуглеводнів, на 92% по нафті і на 42% по газу. Незважаючи на великий інвестиційний бюджет (26 млрд грн), компанія не змогла наблизитись до показників 2019 року”, – додає депутат.

Також Гончаренко звернув увагу, що директор “Укрнафтобуріння” Олег Мальчик не подав декларацію за 2024 рік, але в 2023-му задекларував 6,26 млн грн за 5 місяців роботи в УНБ – 1,2 млн грн на місяць.

За його словами, “Укрнафтобуріння” витратило на геологічні дослідження в 3,7 раза дорожче за ринок, а вартість одного пункту вибуху кабельної системи на Сахалінському родовищі – 14,7 тис. грн, що на 83% дорожче, ніж у решти газовидобувних компаній України (8 тис. грн). “Вартість отриманої геологічної інформації – 2,73 млн грн/кв. км, що в 3,7 раза вище за ринкову (742 тис. грн/кв. км). За 51 кв. км досліджень сплачено 139 млн грн – утричі більше за реальну вартість!”, – наводить цифри Гончаренко.

Джерело