За даними Центробанку Росії в березні поточного року іноземні інвестори “з дружніх країн” активно вкладалися у російські держоблігації. Як наслідок, за місяць вони купили облігацій федерального займу на 25,1 млрд руб., що “стало найбільшим обсягом нетто-покупок на вторинному ринку із середини 2019 року”. Про це пише The Moscow Times.
Інвестори “з дружніх країн” також купували й акції. За даними ЦБ РФ, нетто-купівлі нерезидентів (різниця між покупками та продажами) за місяць склало 13,4 млрд руб.
Регулятор зазначає, що на початку квітня тенденція продовжилася.
Видання нагадує, що купувати російські держоблігації на аукціонах було заборонено ще до початку повномасштабної війни – у відповідь на визнання “ДНР” та “ЛНР”. У квітні 2022 року США заборонили “нові інвестиції” в Росію – відтоді купувати держоблігації на вторинному ринку також не можна.
Однак гравці російського ринку впевнені, що, як мінімум, за частиною останніх інвестицій із “дружніх” юрисдикцій стоять фонди з “недружніх країн”. При цьому іноземні інвестори намагаються заходити в російські активи через фінансову інфраструктуру третіх країн.