Демчук: США лише натякнули, а Європа вже аплодує санкціям
Трамп дуже хворобливо ставиться до того, що його дурять та водять за носа і не прощає
Так от! Після укладення економічної угоди між Україною і США почались інші “зсуви” політичних нашарувань у США. 74 сенатори зі 100 (переважна більшість) підтримали законопроєкт про накладення митних тарифів у розмірі 500% на усі країни світу, які імпортують енергоносії (газ, нафту, бензин, дизельне пальне, мазут, вугілля тощо) з Росії.
Під ці санкції підпадає добрий десяток країн. Серед них Китай та Індія. Законопроєкт має набрати чинності 8-го травня. Це має бути зроблено синхронно із запровадженням Європейським Союзом 17-го пакету санкцій ЄС проти Росії. Про ці санкції буде оголошено 8-го травня під час засідання міністрів закордонних справ країн Євросоюзу у німецькому місті Гімніх. Вони стосуються також припинення імпорту нафти через “Турецький потік”.
До цього ми додаємо той факт, що Саудівська Аравія буквально цими днями суттєво збільшила видобуток нафти, через що найякісніші марки нафти впали до 60 доларів за барель. Російська нафта Urals не спроможна витримати такої конкуренції. Видобуток нафти в Росії може продовжуватись лише для внутрішніх потреб.
Читайте також: Угода про надра — перша перемога Трампа
Автором проєкту американських санкцій є не демократ, а знаний республіканець Ліндсі Грем. І головне, що цю ініціативу підтримав президент США Дональд Трамп.
“Путін припуститься великої помилки, якщо спробує грати з Трампом“, — сказав Грем, зазначивши, що цей закон стане інструментом, щоб змусити Путіна сісти за стіл переговорів.
І дивна справа, що риторика американських чиновників різко змінилась на 180°. Спецпредставник Білого дому щодо України та Росії Кіт Келлог заявив, що “Росія ніколи не виграє цю війну проти України. Її порятунок — лише укладення миру“.
ЄС залився оваціями щодо такої риторики США. “Ми, європейці, підтримаємо цю американську ініціативу 17-м пакетом санкцій, і я пообіцяв сенатору Ліндсі Грему, що ми намагатимемося скоординувати ці два пакети санкцій як по суті, так і за термінами“, – сказав міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро.
Барро також заявив, що мета нових європейських санкцій – посилити тиск на Москву у разі її відмови від перемир’я. За його словами, президент РФ Володимир Путін “не зробив жодних зусиль” і не подав жодного сигналу про готовність до миру з Україною.
Джерело
Про автора. Ростислав Демчук, журналіст, експерт з євроатлантичних питань
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.