У 2024 році найбільший кадровий дефіцит в Україні спостерігався у сфері освіти, де бракує близько 25 тисяч працівників різного рівня. Про це пише видання “Радіо Свобода” з посиланням на заступника директора Державного центру зайнятості Станіслава Павленко.
За даними центру, на другому місці за нестачею кадрів опинилася переробна промисловість із 9 тисячами відкритих вакансій, а третю позицію зайняла сфера розміщення та харчування, де не вистачало 3 тисяч працівників.
“Основними причинами кадрового дефіциту є скорочення пропозиції робочої сили через воєнні дії, міграцію населення, мобілізацію чоловіків і жінок. Значні зміни в економіці призводять до загострення структурного безробіття. У багатьох професіях спостерігається гостра нестача фахівців, при цьому наявні шукачі роботи часто не мають необхідних навичок“, – заявив заступник директора Державного центру зайнятості Станіслав Павленко.
За його словами, через мобілізацію чоловіків зростає кількість вакансій на традиційно чоловічих посадах.
“Якщо до початку війни жінки становили 55% серед безробітних, то нині їхня частка збільшилася до 81%”, – зазначив Павленко.
Станом на січень 2025 року найбільший дефіцит кадрів знову зафіксовано у сфері освіти, де бракувало 1,5 тисячі працівників, зокрема 800 – у дошкільній освіті.
Станом на 19 лютого поточного року, на сайті “Єдиний портал вакансій”, що об’єднує дані Державної служби зайнятості та шести провідних українських сайтів з пошуку роботи, було опубліковано 217 тисяч вакансій. Середня заробітна плата у розміщених вакансіях становила 23 тисячі гривень, повідомили у центрі.