Дарування нерухомості – чому ці угоди такі популярні в Україні.
Кількість угод купівлі-продажу нерухомості різко скоротилася.
За роки повномасштабної війни в Україні значно зменшилася кількість договорів купівлі-продажу та одночасно зросла кількість угод із договором дарування нерухомого майна. Якщо 2023 року кількість так званих дарчих становила 28% у загальній структурі угод на ринку нерухомості, то 2024 року цим типом договору скористалося вже 42%, пише Delo.ua з посиланням на статистику Мін’юсту.
Уточнюється, що у загальній структурі транзакцій ринку нерухомості за довоєнний 2021 рік було укладено 577 388 договорів щодо відчуження прав власності на нерухоме майно – 139 313 (24%) – це договори дарування. 2023 року дарчими процедурами скористалося 28%, а 2024 року — вже 42% власників майна.
До речі, на відміну від дарування угоди з купівлі-продажу, ще не досягли довоєнного рівня – на 40% нижче.
“У 2024 році бачимо кардинальне зростання угод через те, що обдарування вже мало під собою не просто бажання подарувати майно рідним, і бажання також вивести його з-під володіння чоловіків мобілізаційного віку. Зрозуміло, це робиться для того, щоб надалі при штрафах або інших негативних сценаріях майно не попало під арешт“, – вважає юрист з нерухомості Андрій Ставнюк.
Як писало ZN.UA, урядовий проект «Про основні засади житлової політики» (№12377) містить як позитивні, так і негативні зміни в галузі житлової політики держави. По-перше, «радянський» Житловий кодекс буде скасовано. Про це читайте у статті “Нове житлове законодавство під забудовників. Черговики, розходьтесь!”