Ціни на нафту знову падають – причини в США та Китаї

Експерти прогнозують подальші коливання на ринку.  

Ціни на нафту в понеділок, 19 травня,  знизилися через зниження суверенного кредитного рейтингу США агентством Moody’s та офіційні дані, які показали уповільнення темпів промислового виробництва та роздрібних продажів у Китаї.

Як пише Reuters, ф’ючерси на нафту марки Brent з поставкою впали на 35 центів, або 0,5%, до 65,06 долара за барель, тоді як ціна на американську нафту марки West Texas Intermediate знизилася на 26 центів, або 0,4%, до 62,23 долара за барель. Термін дії червневого контракту на WTI закінчується у вівторок, а більш активний липневий контракт впав на 31 цент, або 0,5%, до 61,66 долара за барель.

Минулого тижня ціни на обидва контракти зросли на понад 1% після того, як США та Китай, два найбільші споживачі нафти, домовилися про 90-денну паузу у торговельній війні з різким зниженням імпортних тарифів.

У п’ятницю агентство Moody’s знизило суверенний кредитний рейтинг США через зростання боргу країни в розмірі 36 трильйонів доларів, що може ускладнити зусилля президента Дональда Трампа щодо зниження податків.

Зниження рейтингу Moody’s викликає питання щодо перспектив економіки США, а дані Китаю вказують на складний шлях для будь-якого економічного відновлення, каже старший ринковий аналітик Phillip Nova Пріянка Сачдева. Зниження рейтингу Moody’s може не вплинути безпосередньо на попит на нафту, але воно створює більш тверезі настрої на ринку, зазначила вона.

Тим часом у Китаї, найбільшому у світі імпортері сирої нафти, офіційні дані показали, що зростання промислового виробництва у квітні сповільнилося, хоча все ще було кращим, ніж очікували економісти.

Хоча Пекін і Вашингтон минулого тижня досягли угоди про скасування більшості мит, накладених на товари один одного, короткострокове перемир’я та непередбачуваний підхід Трампа продовжують кидати тінь на експортно-орієнтовану економіку Китаю, яка все ще стикається з 30% тарифами на додаток до існуючих мит.

Тим часом результат переговорів між Іраном та США щодо ядерної програми залишається невизначеним, що обмежує втрати цін на нафту.

У США виробники минулого тижня скоротили кількість діючих нафтових бурових установок на одну до 473, що є найнижчим показником з січня, оскільки вони продовжують зосереджуватися на скороченні витрат, яке може уповільнити зростання видобутку нафти в США цього року.

У вересні минулого року в далекій Нігерії розпочав роботу величезний нафтопереробний завод Dangote. Сергій Куюн та Іван Марченков у статті «Ціни на бензин: неочікуваний вплив Африки на європейський ринок пального» пояснюють, як ця подія, що сталася на іншому краю світу, вплинула на вартість бензину в Європі, а, відповідно, й якою буде ціна цього палива в Україні.

Джерело

Дональд ТрампІранКитайСША