Ціни на нафту впали до найнижчого рівня після тарифів США проти Китаю

Ціни на нафту впали до найнижчого рівня після тарифів США проти Китаю 1

9 квітня ціни на нафту впали до найнижчого рівня за останні чотири роки на тлі побоювань щодо попиту, викликаних тарифами США проти Китаю

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що ф‘ючерси на нафту марки Brent втратили $2,38, або 3,79%, до $60,44 за барель станом на 0423 за Гринвічем. Ф’ючерси на американську нафту WTI впали на $2,46, або на 4,13%, до $57,12. Обидва контракти досягли найнижчого рівня з лютого 2021 року.

Як пише видання, і Brent, і WTI падають вже п’ять сесій поспіль після того, як президент оголосив про введення значних тарифів на більшість імпортних товарів, викликавши побоювання, що глобальна торгівельна війна підірве економічне зростання і вдарить по попиту на паливо.

Мита США проти всіх країн

Дональд Трамп 2 квітня оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США: тарифи набудуть чинності 9 квітня.

Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав країни, проти яких запровадили мита, не вживати негайних заходів у відповідь: він вважає, що це спричинить ескалацію. 

Згодом президент США оголосив надзвичайний стан, щоб “підвищити конкурентоспроможність, захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку”.

Однак за добу після того, як Трамп запровадив нові мита, статки 500 найбагатших людей світу сумарно зменшились на 208 мільярдів доларів.

Згодом британська компанія Jaguar Land Rover заявила про припинення постачання своїх автомобілів до Сполучених Штатів на місяць унаслідок введення президентом Дональдом Трампом 25-відсоткового мита. Аналогічне рішення ухвалили в Audi.

Водночас 7 квітня Трамп оголосив, що в разі, якщо не скасує свої тарифи у розмірі 34% до 8 квітня, США введуть нові, ще більші мита на китайські товари. Наступного дня Сполучені Штати запроваджують тарифи в розмірі 104% проти КНР.

Того ж дня Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС запропонував США нульові тарифи на промислову продукцію після запровадження  Трампом мит.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності