Ціни на нафту обвалилися через тарифи Трампа проти Китаю

Ціни на нафту обвалилися через тарифи Трампа проти Китаю 1

Ціни на нафту впали до найнижчого рівня за останні чотири роки. Ескалація тарифної війни між та Китаєм може знизити попит у двох найбільших економіках світу.

Ф’ючерси на нафту марки Brent впали на 3,8%, до 60,4 доларів за барель. Ф’ючерси на американську нафту марки WTIntermediate впали на 4,1%, до 57,1 доларів. Обидва контракти досягли найнижчого рівня з лютого 2021 року.

Ціни на нафту марки Brent і WTI падають уже п’яту сесію поспіль відтоді, як президент США оголосив про введення масштабних митних тарифів на більшу частину імпорту, що спричинило побоювання, що світова торговельна війна підірве економічне зростання і позначиться на попиті на паливо.

Мита президента Дональда Трампа на товари з Китаю в розмірі 104% набули чинності 9 квітня. Тарифи зросли ще на 50% після того, як Пекін відмовився зняти відповідні мита на американські товари до дедлайну, встановленого Трампом.

Пекін заприсягся не піддаватися на шантаж США, після того як Трамп пригрозив запровадити додатковий 50-відсотковий тариф на китайські товари, якщо країна не скасує відповідний збір у розмірі 34%.

“Агресивні відповідні заходи Китаю знижують шанси на швидке укладення угоди між двома найбільшими економіками світу, викликаючи зростаючі побоювання щодо економічної рецесії в усьому світі”, – заявив Е Лінь, віцепрезидент з ринків нафтових товарів компанії Rystad Energy.

Ще більше посилило падіння цін на нафту ухвалене минулого тижня рішення ОПЕК+ (Організація країн-експортерів нафти та її союзників, включно з Росією) про збільшення видобутку в травні на 411 тисяч барелів на день. За словами аналітиків, цей крок, найімовірніше, призведе до надлишку пропозиції на ринку.

Goldman Sachs прогнозує, що ціни на нафту марки Brent і WTI можуть впасти до 62 і 58 доларів за барель до грудня 2025 року, а також до 55 і 51 доларів за барель до грудня 2026 року.

На тлі падіння цін на нафту вартість російської нафти марки ESPO вперше опустилася нижче встановленої на Заході верхньої межі в 60 доларів за барель.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності