Чи вистачить українцям газу до кінця опалювального сезону – Омельченко
Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко зазначив, що, окрім газу, який зберігається в підземних сховищах, є й внутрішній видобуток
Про це він сказав в етері телеканалу “”.
“Якщо прогноз гідрометцентру для лютого справдиться і середня температура повітря в Україні буде від 4 градусів морозу до 2 тепла, то всі споживачі, маються на увазі домогосподарства та бюджетні установи, отримають достатньо газу. Тому що, окрім того, що зберігається в підземних сховищах, є й внутрішній видобуток”, – пояснив Омельченко.
За словами директора енергетичних програм Центру Разумкова, проблеми можуть виникнути у тих підприємствах, які використовують газ як сировину. Насамперед це підприємства хімічної промисловості. І ці проблеми спричинені недостатньою увагою, яку приділяли представники держави в наглядовій раді групи “Нафтогаз” та інших енергетичних компаній, коли накопичувалися запаси.
“Наразі велика кількість запитань до очільників групи “Нафтогаз” стосовно того, чому не було виконано план з накопичення природного газу в підземних газових сховищах. І, по-друге, чому не було закуплено на початку опалювального сезону газ для річного запасу, адже кошти на цю закупівлю були виділені нашими міжнародними партнерами. Саме через це промислові споживачі в Україні можуть отримати, по-перше, значно вищі ціни на газ, а по-друге, у деяких випадках навіть недоотримати газ для власних потреб. Ця проблема загостриться, якщо до кінця лютого буде так само холодно, як і зараз”, – наголосив Омельченко.
Директор енергетичних програм Центру Разумкова пояснив, чи вистачить українцям газу до кінця опалювального сезону.
Якщо прогноз гідрометцентру для лютого справдиться і середня температура повітря в Україні буде від 4 градусів морозу до 2 тепла, то всі споживачі, маються на увазі… pic.twitter.com/49KL46QuKu
— (@EspresoTV) February 19, 2025
- Президент Асоціації “Газові трейдери України” Андрій Мизовець зазначив, що майбутній дефіцит газу потрібно буде покривати за рахунок зовнішніх закупівель.
- Україна веде перемовини щодо участі у транспортуванні до Європи азербайджанського газу, який може замінити російський.