Це дозволяє Росії купляти зброю: Романюк про зростання ціни на золото
На жаль, Росія має компенсуючі потужності через зростання ціни на золото та срібло на світовому ринку
Таку думку висловив експерт із міжнародних питань, голова Всеукраїнської громадської організації “Україна в НАТО” Юрій Романюк в етері Slawa.TV та Еспресо.
“Дуже багато видатних економістів не бачать чогось очевидного з того, що бачу я та інші. Зверніть увагу, що зараз на міжнародних фондових ринках ціна на золото сягнула рівня $5 300 за тройську унцію, срібло – понад $120. Це безпрецедентне зростання в 3-4 раза ціни золота і срібла у порівнянні з цінами, які були на початку повномасштабної війни. На сьогодні Росія тільки за рахунок біржової різниці в ціні на золото і срібло перебільшила суму, яку Європа по всіх рахунках арештувала у Російської Федерації “, – зауважив Юрій Романюк.
За його словами, окрім експорту золота та срібла, РФ також продає і діаманти мільйонами карат.
“На жаль, Росія має компесуючі золотовалютні резервні потужності через зростання ціни на золото та срібло на світовому ринку. Тому це дозволяє РФ купувати за золото зброю в Ірані, комплектуючі, запчастини, технологічні лінії у Китаю. А зараз золото зросло в 3-4 рази”, – підкреслив експерт із міжнародних питань.
- Раніше стало відомо, що у 2025 році Росія різко наростила поставки золота до Китаю. Фізичний обсяг експорту зріс у дев’ять разів — до 25,3 тонни, а у грошовому вимірі до $3,29 млрд.