Будь-який тиск на Китай може створити умови для ослаблення економіки, – Єфремов
Дмитро Єфремов, експерт Української асоціації китаєзнавців, доцент кафедри міжнародних відносин Національного університету "Києво-Могилянська академія" припустив, як обіцянки Трампа можуть вплинути на економічну стабільність Китаю
Про це він розповів в етері “Еспресо”.
“Якщо Китаю вдасться втримати певний баланс та не допустити, щоб тиск з боку США був надзвичайно потужним, а був дозованим і розподіленим, то, можливо, Китай ще далі демонструватиме здатність втримувати контроль за своєю внутрішньою економічною ситуацією. Якщо ні – можливо, в Китаї виникне криза”, – зазначив Єфремов.
Трамп у своїй передвиборчій кампанії обіцяв нові тарифи у 60% проти китайських товарів, але це зовсім не означає, що вони будуть введені одномоментно і фронтально по всіх тарифних лініях, каже експерт. Скоріш за все, це буде вводитись порціями проти обраних секторів, які будуть чутливі для китайської економіки.
“У США розуміють, що китайська економіка у вразливому стані, хоч і зростає, але стикається з внутрішніми труднощами, які поступово накопичуються. Китай поки що контролює ситуацію та утримує економічний баланс, але з часом можливості для підтримки цієї рівноваги зменшуються. США можуть націлюватися на те, щоб вплинути на внутрішню економічну стабільність Китаю. В обмін на це Трамп, можливо, знову попросить про угоду – певні знижки або поступки економічного характеру від Китаю. Хоча малоймовірно, що це стосуватиметься припинення кооперації з Росією, чого б хотіли в Україні. Однак будь-який тиск на Китай може створити умови для ослаблення його економіки. Американські бізнесмени вже відчувають ці ризики, знижують свою присутність у Китаї та переміщують інвестиції в більш сприятливі до США локації, що, своєю чергою, ускладнює економічну ситуацію в Китаї”, – повідомив Єфремов.
- США звернулися до Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. з наказом припинити з понеділка, 11 листопада, постачання передових чіпів китайським клієнтам, які часто використовуються в програмах штучного інтелекту.
Джерело