Бронювання працівників медзакладів дозволили, хоча є умови

Бронювання працівників медзакладів дозволили, хоча є умови 1 йде лише про медичних працівників, для яких відповідний заклад – основне місце роботи. 

Кабінет міністрів прийняв рішення щодо змін  до порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Тепер всі медичні працівники, для яких робота у відповідних закладах є основним місцем роботи, можуть бути заброньованими. Про це йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров’я.

Це стосується працівників закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, закладів громадського здоров’я, установ, що провадять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрів крові. 

«У змінах йдеться лише про медичних працівників, для решти фахівців, що працюють в медзакладах, – обмеження у бронюванні залишаються чинними», – йдеться у повідомленні.

Раніше медичні заклади, що були визнані критично важливими, могли забронювати лише до 50% військовозобов’язаних чоловіків, а збільшення цієї частки можливе було лише за окремим рішенням міністра оборони.

Водночас потреби та сектору оборони у медиках, що можуть бути мобілізовані з цивільних медзакладів, будуть забезпечуватись через механізм розбронювання окремих медичних працівників, в яких наразі є потреба. 

Чи дійсно необхідно Україні знизити мобілізаційний вік до 18 років, як про це говорять наші міжнародні партнери? Розбирався з цим Олександр Чистяков у статті “Чи варто мобілізувати 18-річних? І що насправді потрібно для перемоги?”.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності