Під час переговорів у Стамбулі російська сторона висунула жорсткі вимоги до України, які суперечать умовам, запропонованим США
Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з перебігом зустрічі.
Видання зауважує, що хоча європейці висловили розчарування результатами стамбульських переговорів, незрозуміло, чи схилили вони президента США Дональда Трампа, з яким спілкувалися після події, до жорсткішого підходу до очільника Кремля Володимира Путіна.
За словами людей, знайомих із перебігом зустрічі, російська сторона висунула жорсткі вимоги: Україна повинна прийняти нейтральний статус без присутності іноземних військ чи зброї масового знищення, відмовитися від вимог щодо воєнних репарацій від Росії та змиритися з втратою Криму та чотирьох інших регіонів, які московські війська не повністю окупували.
Російська делегація заявила, що Путін погодиться на припинення вогню лише після того, як Україна виведе свої війська з цих регіонів і здасть їх, повідомили джерела. Кремль хоче, щоб усі п’ять регіонів були визнані міжнародною спільнотою як російські, сказали вони.
Ці вимоги суперечать умовам, запропонованим США.
Погляди США на Росію загострилися останніми тижнями, а посадовці адміністрації Трампа вважають Путіна головною перешкодою на шляху до мирної угоди, сказали джерела.
Американські чиновники, які цього тижня зустрілися зі своїми європейськими колегами в Туреччині, висловили готовність запровадити санкції проти Росії після того, як Москва оголосила, що направить на переговори помічників низького рівня.
Інші скептично ставляться до того, що Трамп зацікавлений у заходах, які включатимуть штрафні тарифи для країн, що купують у Москви нафту, газ та інші енергетичні продукти, кажуть джерела. Європейські чиновники кажуть, що їхні американські колеги чітко дали зрозуміти, що будь-яке рішення щодо наступних кроків має приймати Трамп.
- 16 травня у Стамбулі пройшла тристороння зустріч делегацій України, США та Туреччини. Після цього відбулися переговори між делегаціями Росії та України. За словами міністра оборони Рустема Умєрова, порушувалися питання обміну полоненими у форматі 1000 на 1000, припинення вогню та зустрічі Зеленського й Путіна.
- Зеленський заявив, що в Стамбулі всі побачили слабку й непідготовлену російську делегацію без суттєвих повноважень.
- Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що зустріч диктатора РФ Володимира Путіна та президента України Володимира Зеленського можлива, але у вигляді “результату роботи” після досягнення домовленостей.