Близько 70% телереклами – фармпродукти
Фармацевтичні виробники пояснюють високу вартість ліків на витрати з маркетингу в аптеках, але на інші форми просування препаратів це не враховується. Виробники медикаментів витрачають значні суми на обширну рекламну діяльність.
За його словами, тільки 70% реклами на телебаченні – реклама фармацевтичних продуктів. У виробника є свої витрати, які він закладає у вартість ліків.
У перелік інших значних витрат виробників, що враховуються у вартості ліків, входять:
- Утримання численної кількості медичних представників (зарплати, службові автомобілі, страхування та соціальні пакети)
- Організація та проведення галузевих конференцій для лікарів.
- Рекламні кампанії у преміальних локаціях (таких як лижний курорт “Буковель” тощо).
“Кошти на зовнішню службу і рекламу на телебаченні набагато більші, ніж маркетинг в аптечних закладах. Споживач так само платить за всю їхню інфраструктуру. Коли виробники наполягають на регулюванні лише одного напрямку просування медикаментів в аптеках, це неконструктивно і несправедливо,” – прокоментував він в інтервʼю.
Через зниження маржинальності аптек відбувається їх закриття. Малі аптеки та ФОПи у віддалених районах та прифронтових зонах взагалі перебувають на межі виживання. Викликає занепокоєння позиція виробників, які закликають регулювати лише останню ланку дистрибуції (аптечні заклади), залишаючи власні витрати нерегульованими.
Нагадаємо, в Україні з 1 березня вартість 100 найпопулярніших серед українців ліків знизилась на 30%.