Бізнес з іноземними інвестиціями в Україні – кількість охочих різко скоротилася
З кожним роком в Україні дедалі менше відкриваються нові компанії з іноземними інвестиціями.
Понад 1,1 тисячі нових компаній з іноземними власниками було зареєстровано у 2024 році в Україні, що на 24,2% менше, ніж роком до цього. Найпривабливішими регіонами для іноземного бізнесу були столиця, Львівська та Одеська області. Громадяни Туреччини, Польщі та США найчастіше відкривали бізнес в Україні. Про це повідомляє “Опендатабот” із посиланням на дані Єдиного державного реєстру.
Скільки компаній
За даними аналітиків, 1109 нових компаній відкрили іноземні громадяни за весь 2024 рік. Це на 24% менше, ніж 2023 року. А порівняно з 2021 роком, таких бізнесів поменшало на 60%.
Лідирують громадяни Туреччини
Зазначається, що громадяни 78 країн відкрили бізнес в Україні у минулому.
Найчастіше реєстрували компанії громадяни Туреччини – 201 бізнес. Слідують громадяни Польщі — 90 компаній та США — 89 бізнесів.
Популярні регіони та напрямки діяльності
Майже половина нових іноземних компаній зосереджена у Києві — 542 (48.9%). Також популярними регіонами стали Львівщина – 137 компаній (12.4%) та Одещина – 122 компанії (11%).
Як зазначають аналітики, найчастіше іноземні компанії займаються оптовою торгівлею (255 компаній, 23%), комп’ютерним програмуванням (109 компаній, 9.8%) та операціями з нерухомістю (86 компаній, 7.8%).
В “Опендатаботі” зазначають, що серед новостворених компаній минулого року найбільший статутний капітал має ТОВ «ДВЛ УКР» з Києва. Її кінцевим бенефіціаром є громадянин Франції, а сума статутного капіталу склала 1,18 млрд. дол. гривень.