Бензин зі спиртом на всіх АЗС України – до чого готуватися споживачам

Бензин зі спиртом на всіх АЗС України - до чого готуватися споживачам 1 На більшості АЗС з’явиться нове паливо з біоетанолом.  

Починаючи з 1 травня поточного року в Україні, відповідно до стандартів ЄС, майже весь автомобільний бензин (окрім А-98 та палива для ) має містити щонайменше 5% біоетанолу. Про це повідомило видання the page.

Біоетанол — це спирт, отриманий із біомаси. Його октанове число — близько 106, що покращує якість згоряння палива та зменшує ризик детонації.

Що буде з ціною на пальне?

Деякі АЗС в Україні вже не перший рік продають бензин з додаванням спирту – Е10 та навіть Е30. При цьому його ціна нижча, ніж безспиртових аналогів. Однак є висока імовірність, що власники таких АЗС мають доступ до дешевого спирту, а також використовують податкову оптимізацію.

Дійсно, виготовляти бензиново-спиртову суміш необхідної якості можна в Україні. Витрати на технологічну установку та логістику притомні. Але певних витрат вимагатиме створення спеціалізованої лабораторії для контролю якості. При цьому витрати можуть перекласти на споживачів, що змінить ціну пального. 

Однак можна імпортувати готову суміш. За даними агентства «Нафторинок», суміш бензину з біоетанолом із Німеччини коштуватиме щонайменше на 5 євро за тонну дорожче за звичайний бензин А-95. Є виробники, які оголошують для українських імпортерів ціни на 20-40 євро вище, та запевняють про необхідність окремих ліній для  спецзамовлення для України з 5% біоетанолу. Оскільки у Європі його зазвичай 7-10%.

Сергій Куюн, директор консалтингової групи А-95, вважає, що додавання 5% біоетанолу не призведе до суттєвого зростання цін на бензин. Українські трейдери, скоріш за все, звернуться до постачальників із Литви, Польщі, Німеччини чи Румунії. Подорожчання може становити 10 або 20 копійок на літр.

 

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності